Szafki wysokie

Z szafką wysoką postępujesz prawie tak samo jak z szafką podblatową. Różnica polega na tym, że szafkę podblatową jest dużo łatwiej przesunąć niż ciężką szafę wysoką. Suwanie jej po podłodze jest dosyć ryzykowne gdyż grozi urwaniem nóżek. Należy unieść ją do góry i ustawić we właściwym miejscu. Gdy masz kogoś do pomocy, to jakoś pójdzie, ale gdy jesteś sam to trochę gorzej. Jest na to pewien sposób. Potrzebujesz do tego cztery kółka meblowe i kilka odpadów płyt o wymiarach ok. 40 × 40 cm. Do jednej z płyt przykręć kółka. Na nią połóż 3 - 4 płyty (tak aby całkowita wysokość wyniosła ok. 12 cm. Szafkę połóż na boku, nie wkładaj jeszcze nóżek, zablokuj przesuwanie się wózka, ustaw ją na wózku z płyt. Przejedź z szafką na jej właściwe miejsce, włóż od dołu nóżki w gniazda, wykręć na taką wysokość aby wyciągnąć wózek spod szafki i gotowe. Małe przesunięcia szafki wykonuj w sposób opisany wyżej przez przesuwanie nóżek od dołu.

Szafy wysokie są dużo cięższe od szafek podblatowych, więc zadbaj o to by nóżki stały w dokładnie pionie i nie miały luzu.
Ustaw szafki idealnie w pionie, połącz je z sąsiednimi tak jak wszystkie inne.

Gdy montujesz szafy wysokie dwuczęściowe, najpierw ustaw ciąg szaf dolnych i dopiero później ustaw na nich górne nastawki. Nastawki muszą być, zaraz po ustawieniu, skręcone z dolną częścią wkrętami 3,5 × 30. Najlepiej skręcać je od strony szafki górnej, bo wkręt będzie mniej widoczny. Zasady łączenia są takie same, jak opisane wcześniej. Części wysokie muszą być połączone również między sobą.

Nóżkami szaf jest o wiele łatwiej kręcić, gdy druga osoba lekko pochyli szafę i odciąży tę stronę, którą akurat kręcimy.