Szafka narożna dwa fronty

Ta szafka może być przeznaczona pod zabudowę kosza obrotowego lub zwykłej półki. Szafka ta oferuje najlepszy dostęp do zawartości nawet przy stosunkowo wąskim froncie tj. 30 cm i z tego względu jest często wybierana.

Korpus szafki narożnej z dwoma frontami

Wykonanie jej w całości w warunkach, powiedzmy, nieprofesjonalnych, jest nieco utrudnione przez konieczność wycięcia w wieńcach i półce. Wycięcie musi być wykonane czysto i bez odprysków laminatu, a następnie krawędź musi być oklejona obrzeżem. Nie dysponując odpowiednim narzędziem najlepiej zdaj się na wykonanie tych czynności przez swojego hurtownika. Każdy, kto wykonuje formatyzowanie i oklejanie płyt meblowych wykona Ci takie zlecenie za nieduże pieniądze. Jedyne co musisz zrobić, to wykonać szkic z wymiarami i dostarczyć je razem z zamówieniem formatek.

Odradzam wykonanie samodzielnie cięcia płyty i prób oklejania. Do oklejenia krawędzi możesz użyć tylko taśmy papierowej z melaminą i kleić ją na gorąco żelazkiem, bo bez frezarki z odpowiednim frezem nie będziesz w stanie ładnie obciąć nadmiaru taśmy PCV. Uwierz mi, fachowcy u Twojego dostawcy płyt zrobią to dużo lepiej i taniej niż Ty.


Kosz obrotowy do szafki narożnej

Rozmieszczenie nóżek szafki narożnej z dwoma frontamiDosyć popularnym elementem wyposażenia wewnętrznego takiej szafki jest kosz obrotowy. Taki kosz jest łatwy w montażu, ale również lepiej zamontować go gdy masz dobry dostęp do szafki z każdej strony.
W tej szafce musisz zamontować więcej nóżek. Oprócz nóżek w narożnikach (5 szt.) przenoszących ciężar szafki, nóżka powinna być pośrodku szafki i dwie z przodu szafki - do zamocowania cokołu.
Skrajną i najdalszą nóżkę przykręć możliwie najbliżej jak się tylko da aby łatwiej Ci było ją regulować.
Uwagi odnośnie osadzenia półki są takie same jak dla szafki narożnej prostej opisane wyżej.


Kolejność czynności przy składaniu szafki narożnej z dwoma frontami:

  1. połącz boki z dnem
  2. połącz tył z dnem i bokiem
  3. przymocuj górny wieniec do boków i tyłu szafki
  4. przykręć dwa stężenia tylne
  5. przykręć gniazda nóżek (8 szt.)
  6. zamontuj kosz (opcja)
  7. zamontuj podpórki na półkę (opcja)
  8. sprawdź przekątne szafki i przybij płytę plecową
  9. przymocuj dodatkową płytę na podpórkę pod półkę (opcja) i zamocuj podpórkę
  10. włóż półkę (opcja)

 

Wykonanie tej szafki narożnej zajmie Ci ok. 3 godz. Możesz potrzebować pomocy drugiej osoby do przenoszenia szafki, bo będzie dosyć ciężka i nieporęczna. Na montaż kosza dodaj jeszcze 1 godzinę.