Montaż

Wizja kuchni, wszystko co do tej pory było tylko w Twojej głowie i ewentualnie na papierze lub w komputerze teraz ujrzy światło dzienne.
Moment prawdy jest coraz bliższy. Jest to często ten moment, gdy chciałbyś już natychmiast zakończyć pracę i szybko obejrzeć to co zaplanowałeś, czyli szybko ustawić szafki, położyć blat, usiąść i podziwiać swoje dzieło z dobrym drinkiem w ręku. Wystrzegaj sie takiego myślenia! Czy ponaglałbyś swojego wykonawcę aby byle jak poustawiał szafki i skończył pracę? Z pewnością nie, więc daj sobie czas na spokojne skończenie wszystkich prac.
Montaż jest ostatnim ale najważniejszym etapem. W tym momencie wyjdą wszystkie niedoskonałości Twojego planu i wykonania szafek i będziesz musiał znaleźć sposób by dokonać szybkiej zmiany lub naprawić czy zamaskować błędy, które wypuściłeś we wcześniejszych etapach. Nie możesz się więc spieszyć, wręcz przeciwnie, teraz właśnie potrzebna będzie największa dokładność i precyzja, by nie zepsuć chociażby tego czego dokonałeś do tej pory.

Montaż szafek zabudowy kuchni zajmie Ci więcej czasu niż myślisz. Fachowiec dbający o swoją reputację i najwyższą jakość wykonania poświęci dla dużej kuchni (powiedzmy 20 sztuk szafek) przynajmniej 1 tydzień. Dla porównania brygada montażowa ze sklepu meblowego zrobi to samo w jeden dzień, więc już wiesz czego możesz się spodziewać. Inna rzecz, że meble ze sklepu rzadko pasują idealnie do naszej kuchni i najczęściej nie są pasowane na styk, więc łatwiej je zmontować. Satysfakcjonujące zmontowanie szafek kuchennych to przede wszystkim dbałość o każdy szczegół, w związku z czym, jak łatwo się domyślić, najwięcej czasu poświęcisz regulacjom i pracom wykończeniowym. Ja też postaram się dogłębnie zająć na tymi tematami.