Organizery

Organizery to wszelkiego rodzaju wkłady do szuflad pozwalające na uporządkowanie w szufladach drobnych przedmiotów ułatwiające znalezienie tego właściwego oraz różnego rodzaju dodatki jak uchwyty na talerze, wkłady suszarkowe do szafek, wieszaczki na pokrywki, rury do odkurzaczy, wieszaczki na ściereczki itd.Kosz na śmieci firmy Rejs Sp. z o.o.Przykład koszy na śmieci polskiego producenta firmy REJS Sp. z o.o.
Dobry pomysł na schowanie wstydliwego elementu, choć trzeba mieć świadomość ograniczoności pojemności takich pojemników.

Przykład organizerów do szuflad ORGA-LINE firmy Blum z katalogu firmowegoPrzykład organizerów do szuflad ORGA-LINE firmy Blum z katalogu firmowego Producenci systemów szuflad mają w swojej ofercie gotowe, bardzo estetyczne wkłady do szuflad, które mogą być dowolnie dopasowane dla własnych potrzeb. Przykładem może tu być system ORGA-LINE firmy Blum. Koszt orientacyjny uniwersalnego wkładu do systemu TANDEMBOX to kilkaset złotych. Oczywiście, że jest to rozwiązanie bardzo eleganckie, ale czy spełnia inną funkcję niż plastikowy wkład za kilkanaście złotych?

Ociekarka do naczyń firmy REJS Sp. z o.o.

Ociekarka do naczyń firmy REJS Sp. z o.o. Jeśli zdecydujesz się umieścić w szafce wiszącej ociekarkę do naczyń, to zdecydowanie wybierz dwukrotnie droższą (ok. 140 zł za szerokość 80 cm) wersję wykonaną ze stali nierdzewnej. Wersje malowane lub galwanizowane zupełnie się nie sprawdzają ponieważ ich odporność na korozję jest mocno niezadowalająca - rdzewieją już po kilku tygodniach użytkowania! Producenci odmawiają przyjęcia reklamacji i twierdzą, że ociekarki te są przeznaczone do suchych naczyń!!!
Uwaga ta dotyczy wszystkich akcesoriów wykonanych z drutu stalowego ze stali czarnej. Żaden z tych produktów nie jest odporny na działanie wody.
Jak odróżnić stal nierdzewną od zwykłej stali węglowej? Stal nierdzewna (szlachetna) nie ma właściwości magnetycznych. Wystarczy przyłożyć magnes - gdy jest przyciągany mamy do czynienia ze zwykłą, łatwo korodującą pod wpływem wilgoci, stalą, gdy brak przyciągania, mamy stal nierdzewną.
Pamiętaj, że stal nierdzewna pozostaje nierdzewna do momentu "zarażenia" jej korozją np. poprzez bezpośredni kontakt ze stalą "czarną". Dlatego stali nierdzewnej nigdy nie obrabia się narzędziami wykonanymi ze zwykłej stali, bądź którymi obrabiana była stal zwykła (np. tarcza szlifierska).

Na stronie producenta akcesoriów REJS znajdziesz katalog produktów a w nim wiele innych elementów ułatwiających zachowanie porządku w szafkach kuchennych i garderobach.