LEGRABOX

Wymiary szuflad LEGRABOX firmy Blum

System LEGRABOX firmy Blum zadebiutował w Polsce w maju 2014 roku. Zainteresowanie szufladami było tak duże, że przez pierwszy rok formalnej obecności na rynku ciągle występowały problemy z dostępnością tych produktów w pełnym asortymencie. W tej chwili dostępne są szuflady w najczęściej kupowanych rozmiarach, a na nietypowe trzeba czekać w Polsce kilka tygodni. Szuflada LEGRABOX
LEGRABOX to zdecydowanie najbardziej efektowne rozwiązanie systemów prowadnic szuflad. Wyróżnia się przede wszystkim geometrią: metalowy płaszcz ma tylko 12,8 mm grubości, kolorami: antracytowy, jedwabiście biały, brunatno-czarny i ze stali nierdzewnej. Co ciekawe na elementach metalowych, a przede wszystkim na płaszczach INOX (stal nierdzewna) nie zostają odciski palców!
System charakteryzuje się bardzo cichą pracą, pełnym wysuwem oraz delikatnym domykaniem szuflady dzięki zastosowanej technologii BLUMOTION. Można też kupić prowadnice z systemem TIP-ON do otwierania szuflad bez uchwytów. Szuflady takie otwiera się po delikatnym naciśnięciu frontu. Aby zamknąć szufladę trzeba ją ręcznie dosunąć do samego końca.
Do niedawna funkcjonalne połączenie obu systemów tj. BLUMOTION i TIP-ON było niemożliwe. Można było osiągnąć efekt otwiercia szuflady po naciśnięciu frontu i łagodnego zamknięcia wyłącznie po zakupieniu elektrycznego systemu SERVO-DRIVE. A koszt SERVO-DRIVE jest niezmiennie wysoki - od ok. 2.000 zł ekstra.
We wrześniu 2015 pierwszy raz usłyszałem o nowym systemie w szufladach LEGRABOX i MOVENTO łączącym te dwie funkcje, a nazywa się odkrywczo TIP-ON BLUMOTION.
Od lipca 2016 system TIP-ON BLUMOTION pojawił się również w "starej" szufladzie ANTARO.