Szuflada Modern Box GTV

Nowe szuflady Modern Box produkcji GTV

Chyba z początkiem 2014 na rynku w Polsce pojawiły się szuflady firmy GTV. Szuflady te do złudzenia przypominają blumowskie ANTARO. Nawet niektóre sklepy oferujące te szuflady wprost używają tej nazwy do zareklamowania produktu, głosząc, że jest to zamiennik szuflad ANTARO. No cóż, reklama dźwignią handlu.
GTV jest firmą sprzedającą w Polsce od wielu lat. Jej produkcja ulokowana jest daleko poza granicami Polski. Szuflada Modern Box

Produkty konkurują bardzo niską, prawie najniższą na rynku ceną. Nie twierdzę, że są złej jakości. Niektóre można nawet polecić, ale Modern Box to prawie kopia. A w każdej dziedzinie i na każdym kroku walczymy z Ctrl C / Ctrl V. GTV oferuje wieczystą gwarancję na swoje szuflady, ale każdemu radzę przeczytać dwie strony warunków tej gwarancji.
Jednak Modern Box ma jedną przewagę nad Blumem - szuflada jest przynajmniej 2,5 raza tańsza od szuflady ANTARO. A być może za kilka lat ich jakość dogoni produkty europejskie?
Modern Box dostępna jest w trzech wymiarach: szuflada piekarnikowa, niska, średnia i wysoka. Bardzo odważne uproszczenie, ale, w gruncie rzeczy, nic innego nie jest potrzebne. Szuflady mają pełny wysuw, obciążenie do 40 kG, cichy domyk lub PUSH TO OPEN.
Podobnie jak w TANDEMBOX trzeba wybrać albo ciche domykanie albo otwieranie poprzez naciśnięcie frontu bez uchwytu. Nie znalazłem tylko napędów elektrycznych. Kolorystyka jest równie uboga: biały i szary. Wszystkie elementy są stalowe. Szuflady średnia i wysoka mają odpowiednio jeden i dwa relingi.

Szuflady można wyposażyć w boki z blachy perforowanej lub szklane, dostępne są również relingi poprzeczne do przedzielenia i zorganizowania przestrzeni.

Nie chcę pisać o wadach tych szuflad, ponieważ ich nie znam. Nigdy ich nie używałem. Znam tylko opinie innych. Powiem tylko, że jeszcze nie jestem przekonany chociaż rozumiem dlaczego Blum uciekł w nowa linię LEGRABOX.
Do zalet zaliczam niską cenę.


Bardzo jestem ciekaw opinii użytkowników i stolarzy.