Prowadnice TANDEMBOX

Systemy z płaszczem metalowym i krytymi prowadnicami

Na naszym rynku szuflady metalowe z zakrytymi prowadnicami są reprezentowane przez firmę Blum. System ten nosi nazwę handlową TANDEMBOX. Podobne systemy są produkowane również przez inne firmy, ale Blum najwyraźniej wyparł je z rynku.Prowadnica TANDEMBOX
TANDEMBOX to zdecydowanie numer jeden na rynku wśród systemów prowadnic szuflad. Wyróżnia się bardzo cichą pracą, pełnym wysuwem oraz delikatnym domykaniem szuflady. Zintegrowany system domykania szuflady nazwany BLUMOTION działa tak, że wyhamowuje szufladę i cicho ją zamyka. Dodatkowo można zainstalować system elektrycznego otwierania szuflad SERVO-DRIVE, który umożliwia automatyczne otwarcie szuflady po lekkim dociśnięciu frontu. Szuflada zamyka się po pchnięciu. Dzięki temu można zrezygnować z uchwytów na frontach. Koszt wysoki - od ok. 2.000 zł ekstra.

Aby otwierać szuflady bez uchwytów potrzebne są prowadnice z TIP-ON. To system pozwalający, po lekkim dociśnięciu szuflady, otworzyć ją, aby zamknąć szufladę trzeba również lekko ją docisnąć. Zaletą tego systemu jest możliwość rezygnacji z uchwytów, niewielką wadą wzrost ceny o ok. 100 zł na szufladzie.