Szafka narożna dwa fronty

Ta szafka może być przeznaczona pod zabudowę kosza obrotowego lub zwykłej półki. Szafka ta oferuje najlepszy dostęp do zawartości nawet przy stosunkowo wąskim froncie tj. 30 cm i z tego względu jest często wybierana.

Korpus szafki narożnej z dwoma frontami

Wykonanie jej w całości w warunkach, powiedzmy, nieprofesjonalnych, jest nieco utrudnione przez konieczność wycięcia w wieńcach i półce. Wycięcie musi być wykonane czysto i bez odprysków laminatu, a następnie krawędź musi być oklejona obrzeżem. Nie dysponując odpowiednim narzędziem najlepiej zdaj się na wykonanie tych czynności przez swojego hurtownika. Każdy, kto wykonuje formatyzowanie i oklejanie płyt meblowych wykona Ci takie zlecenie za nieduże pieniądze. Jedyne co musisz zrobić, to wykonać szkic z wymiarami i dostarczyć je razem z zamówieniem formatek.

Odradzam wykonanie samodzielnie cięcia płyty i prób oklejania. Do oklejenia krawędzi możesz użyć tylko taśmy papierowej z melaminą i kleić ją na gorąco żelazkiem, bo bez frezarki z odpowiednim frezem nie będziesz w stanie ładnie obciąć nadmiaru taśmy PCV. Uwierz mi, fachowcy u Twojego dostawcy płyt zrobią to dużo lepiej i taniej niż Ty.