Szafka narożna prosta

Ta szafka może być przeznaczona pod zabudowę kosza typu "magic corner" ale najczęściej będzie to zwykła szafka z półką.

Korpus szafki narożnej prostejSzafkę tę montujesz na początku dokładnie tak samo jak te opisane wcześniej, tj.: do dna przykręcasz boki, potem stężenia. I na tym podobieństwa się kończą.
Teraz kładziesz szafkę na plecach i przykręcasz płytę czołową do krawędzi boku, odcinka dna i stężenia górnego przedniego. Gdy płyta czołowa składa się dodatkowo z blendy w kolorze frontu, to blendę montujesz po przykręceniu płyty czołowej i łapiesz ją tylko wkrętami do dna i stężenia. Możesz jeszcze przykręcić gniazda nóżek. Szafka jest dosyć długa, więc należy dać dodatkową nóżkę na środku szafki oraz jedną z przodu do oparcia cokołu.
Szafkę narożną należy wyposażyć we wszystko do czego jest przewidziana przed ustawieniem jej w rogu zabudowy kuchni, bo po obudowaniu jej szafkami po bokach nie będzie już dostępu by cokolwiek tam włożyć. Tak więc gdy chcesz mieć szafkę tylko z półką, to musisz ją zamontować właśnie teraz. Gdy chcesz zamontować kosz powinieneś zrobić to nawet przed przykręceniem płyty czołowej z blendą (lub samej płyty) by mieć łatwy dostęp z każdej strony.
Instrukcję montażu kosza dostaniesz w komplecie w opakowaniu od producenta. Każdy kosz montuje się nieco inaczej, ale, że nie jest to trudne przekonaj się oglądając filmik:

.