Szafka z szufladami

Szuflady umieszczane są w szafkach podblatowych lub w szafach wysokich. Szuflady mogą być zewnętrzne gdy fronty są nakładane na kawędzie szafki oraz wewnętrzne gdy znajdują się wewnątrz szafki zamykanej jednym frontem. Szafka do osadzenia szuflad to zwykła szafka o konstrukcji opisanych wcześniej szafek podblatowych standardowych i szaf wysokich.

Czy są ograniczenia dla szafek z szufladami? Raczej nie, ale radziłbym unikać szafek szerszych niż 90 cm i węższych od 40 cm. W zbyt szerokich szufladach odkształceniu mogą ulegać płyty den szuflad, a przy węższych może być problem z montażem prowadnic. Zresztą planowanie wąskich szuflad nie ma większego sensu ze względu na ilość miejsca zajmowanego przez szufladę. Lepiej w takim przypadku zastosować wąski kosz cargo.
W dalszej części opiszę sposób montażu szuflad z prowadnicami typu TANDEMBOX, METABOX, rolkowymi i kulkowymi. Omówię również różnice w montażu dla szuflad wewnętrznych.
Sposób doboru i obliczenie szuflad opisany jest szczegółowo w rozdziale Przygotowanie, więc tutaj nie będę się powtarzał.