Prowadnice kulkowe

Szuflada z prowadnicą kulkową należy zdecydowanie do najbardziej pracochłonnych i najtrudniejszych do wykonania w warunkach domowych szuflad. Szuflada z prowadnicą kulkową - schemat. Rysunek ze strony 'Wszystko do Kuchni'Stąd mała popularność takich szuflad wśród kuchni wykonywanych na zamówienie. Ktoś, kto decyduje się na zamówienie zabudowy kuchni u fachowca daje się łatwo przekonać by wziąć coś z najwyższej półki czyli w tym przypadku szuflady TANDEMBOX. To ładnie brzmi w towarzystwie: - Jakie masz szuflady? - Blum'a. Jakieś Tandemy coś tam. No wiesz nie stać mnie na coś nie markowego.
Tymczasem szuflady kulkowe chodzą dokładnie tak samo jak TANDEMBOX, a może nawet lepiej, a są kilkakrotnie tańsze i bardziej odporne na zanieczyszczenia.

Trzeba się tylko przy nich trochę napracować. I dlatego fachowcy niechętnie podejmują się ich wykonania. Poza tym gdy wydają u swojego hurtownika 2 tysiące za szuflady TANDEMBOX to są większe pany niż gdy zostawią u niego 200 zł. Poczytaj na różnych forach dla stolarzy - każdy chce montować tylko TANDEMBOX'y. O czymś to świadczy.
W produkcji seryjnej w fabryczce nie ma problemu. Automat wszystko owierci, a potem tylko poskładać i gotowe. Ale aby zrobić to samemu w domu, czy nawet w warsztacie, to co innego. Ale nie zrażaj się, to wcale nie jest trudne.