Szuflady TANDEMBOX

Dobór i obliczenie szuflad z prowadnicami TANDEMBOX opisałem wcześniej. Zakładam więc, że masz przygotowane formatki o odpowiednie prowadnice.

Pewne czynności będą identyczne przy składaniu pozostałych rodzajów szuflad, więc nie będę ich już w późniejszych rozdziałach tak dokładnie opisywał.
Montaż szuflad w szafce zawsze należy wykonać podczas składania szafki i koniecznie przed zamknięciem jej płytą plecową. Jest to ważne dlatego, że prowadnice dużo łatwiej jest zamocować do boku szafki, gdy szafka leży na tym boku. Oczywiście można próbować montować prowadnice gdy szafka już stoi - np. gdy zmienimy koncepcję w ostatniej fazie wykonania zabudowy kuchni lub gdy chcemy dokonać zmian w istniejącej kuchni ale wtedy jest to naprawdę trudne zadanie i trzeba być przy tym bardzo sprawnym w obsłudze elektronarzędzi w obu rękach. Lepiej więc unikać takich wyzwań i dobrze przemyśleć całą koncepcję kuchni.

W przypadkach, gdy po zmontowaniu korpusu szafki nie będzie możliwości przykręcenia prowadnic, należy przykręcić prowadnice przed skręceniem boków z dnem i z górą szafki. Łatwo w takim wypadku o pomyłkę polegającą na nieuwzględnieniu grubości płyt stężenia górnego szafki lub dna przy wymierzaniu miejsca mocowania prowadnicy.
Montaż szuflad wymaga bowiem dużej dokładności wykonania każdej czynności, aby szuflady bezproblemowo przesuwały się w prowadnicach, a ich fronty pięknie prezentowały się na szafkach.